Kurumsal Teknoloji Danışmanlık Hizmetimiz genel hatlarıyla ikiye ayrılır Şirketinizin ihtiyaçlarına göre Projelendirme ve Projenin sonlandırılması diğeri ise Yıllık Bakım Anlaşmasıyla şirketinize danışmanlık hizmeti vermek ve projelerin kurulumlarını yapmak ,

Şirketinizin ihtiyaçlarına göre Teknoloji alt yapınıza yatırım yapacaksanız ;

 • Firmanızın İhtiyaçlarınızın analizi ,
 • Doğru ürünün seçimi ,
 • Kurulumların yapılandırılması ,
 • Sistemi yönetecek yada projenin bitişinden sonra kontrolünü sağlayacak kişinin eğitimine kadar devam eder.
"DVS olarak keşif ve projelendirmeden geliştirmeye yanınızdayız."

Talep edildiğinde projelerin devamında IT altyapısını da kapsayan anlaşmalar yapmakta, bu anlaşmalar süresince tüm hizmetler ve kontrolleri raporlamaktayız.

Danışmanlık hizmetini kapsayan bir anlaşma yaptığınız takdirde;

Bilgi Teknolojileri Alt yapınızın tüm işleyişi ve gelişimi bizim sorumluluğumuzda olmaktadır.

Serverlardan , Kullanacağınız UPS , Kablolama , veri güvenliği ve backup sistemlerine kadar her konuda size yardım etmek ve işleyişini her daim sağlamak bizim görevimiz.

Danışmanlık hizmetinin Kapsamında ihtiyaçınız olan ürünün belirlenmesi , kurulumu , her daim aynı performans ile sağlanması , şirketinizin ürünlerinin sigortalanması , herhangi bir arızada garanti takibi ve yerine bir başka cihazın temini , backuplarınızın bir başka yerde daha güvenli şekilde saklanması , Bilgi Teknolojileri departmanında çalışan personelinizin düzenli seminer ve eğitimlere gönderilmesine kadar şirketinizi ilgilendiren ve bizim hizmet verdiğimiz konulara giren her alanı kapsamaktadır.

Sistem Analizi

Sisteminizde ayrıntılı bir analiz ile sorunları en başından engelleyebilir,  ileride yapılacak yatırımlar için doğru bilgiler edinebilirsiniz.

sisteminizle ilgili ;

 • — Active Directory Health Check,
 • — Exchange Health Check,
 • — Sql server veritabanı Health Check,
 • — Network Cihazları Router , Layer 3 ‘ de çalışan yönetilebilir Switchler ve Firewall cihazlarının Kontrolü,
 • — Kurulu olan virüs Programlarının performans ve güvenlik ayarları,
 • — Serverların Donanımsal Driver , Raid yapıları , Teaming , ILO konfigürasyonlarının incelenmesi bunun sonucunda güvenlik ve performans kriterlerine göre yeniden konfigüre edilmesi…
 •  — Server İşletim sistemi ve Client İşletim sisteminin servislerinin kontrol edilmesi,
 • –işletim sistemi , yazılım ve donanım güncellemelerinin ve yamalarının kontrol edilmesi,
 • –Backup sistemlerinin kontrol edilmesi.

Analizlerimizin sonucunda sistemdeki aksaklıklar , eksik yada yanlış yapılandırılan hem donanımsal hemde yazılımsal sistemler hakkında çözüm odaklı yaklaşımlar sunmaktayız.

Analiz Sürecimizle başlayan çalışmalarımız Size sunacağımız Raporlama ile devam eder.

Raporlamımızın içeriğinde;

Network Alt Yapınızdan, Sunucularınızın driver güncellemelerine kadar her konuyu kapsar ve size sunacağımız çözüm yolları ve ihtiyaçların belirlenmesiyle ikinci aşamaya başlanır.Burada çok sık karşılaşılan sorunların çözümü ve ihtiyaçlarınızın çözümlenmesi yer alır. Son aşamada ise yapılanlar ve şirket IT alt yapınızın ayrıntılı bir raporuyla beraber son değişiklikler test edilerek sonlandırılır.

IT Alt yapınızın Analizi için fiyatlandırma görüşme sırasında karşılıklı olarak belirlenir.